A legfőbb kihívás a junior ligák között a futball játék jelenti a felnőttekéhez hasonlóan. Az idei versenyen több kategóriába nevezhettek be a csapatok az életkor osztályozáson túlmenően lehetett a robotok súlymérete szerint is benevezni. Így lehetett benevezni négy osztályba úgy, mint Light-weight Soccer A Primary és Soccer A Secondary, Open Soccer A és Open Soccer B. A futball játékok minden osztályban Szupercsapatokban történtek. Egy-egy csapatot három különböző nemzet futballozó robotjai alkották és három napon keresztül folytak a selejtező meccsek. Annak eldöntése, hogy ki kivel játszik sorshúzással történt amelynek időpontjában minden nemzeti csapat kapitányának egy adott időpontban egy adott helyen kellett lennie. A döntési határidőt a Szervező Bizottság írta ki. Egy napon egy Szupercsapat tagra három mérkőzés jutott. A pontozás igen összetett volt, mert a szerzett gólok alapján külön kellett számolni a csapatpontszámokat és az egyéni pontszámokat. Három pont járt a Szupercsapat minden győztes meccséért, egy pont járt a döntetlen mérkőzésért. Ezeket a Szupercsapat pontokat súlyozva kapták meg az egyéni csapatok.



 



Hazánkból két csapat vett részt az egyik az AMINI csapat. A csapat kapitánya John Alex Keszler a Nyíregyházi Főiskola Tehetséggondozó Szakkörének tagja, az Apáczai Csere János Gyakorló Iskolának diákja. A robotokat ő készítette és saját beszerzésű alkatrészekből állította össze. A csapat az egyéni rangsorban
a 22 csapat közül a 15. helyen végzett, kishíján bekerült az első tizenkettőbe, a döntő fordulóba. A csapat kiutazását
a Neumann János Számítógéptudományi Társaság is támogatta.
A főiskola tehetséggondozó szakkörének másik csapata a NyF_OND bár nem jutott be a döntő fordulóba, de a Szupercsapat társa Complubot Soccer B (Spanyolországból) a döntő fordulóban egyéniben első helyezett lett. A NyF_OND csapat kapitánya részt vett a RoboCupSoccer szabálya szerint előírt interjún, ahol a Technikai Bizottság japán professzorával kellett elbeszélgetnie a kutatási eredményekről és az előkészületekről. Ezen az interjún dicséretet kapott Kelemen István és Tatárka Péter a legjobb programért, legjobb dizájnért és a kapus stabilitásáért (ugyanis a Legobol készült kapus szétverhetetlen volt, de a csatár labdavezető részét a robusztus ellenfél robotok tönkrevágták).


Élménybeszámoló az AMINI csapattól:

John Alex Keszler élménybeszámolója

Kelemen István élménybeszámolója

Tatárka Péter képes élménybeszámolója